П`ятниця, 29.03.2024, 01:21Головна | Реєстрація | Вхід

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17

Міні-чат

200

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Крутими стежками до високих вершин (Анатолій Графінов)

        У цьому році я побував в тих місцях, де на перший погляд, ще не ступала нога людини, у самому серці Карпат. Тут моєму погляду відкрилася вся краса нетронутої природи карпатських гір: бурхливі крижані ріки, які завжди залишались прохолодним навіть у найжаркіші дні літа; вічнозелені смереки, що колихались від подиху вітру і тим самим нагадували про свою присутність і густі зарослі малини через які неможливо продертись.

      Нагода побувати у Карпатах припала мені цього літа, на початку серпня. Добиралися з Києва до Івано-Франківська потягом, потім пересівши на автобус попрямувалидо Ясіня, що на Рахівщині. З цього містечка на «Газику» нас закинули на 22 кілометри у глибину гір. Після такої екстремальної просто таки запаморочливої поїздки, у кузові вантажівки по розбитих шляхах, у нас залишилося багато вражень, які просто неможливо передати словами.

      Установивши палатку і розложивши речі ми почали ознайомлюватися з місцевістю. Біля нашого табору протікала гірська річка (деякі річки карпатських гір так і немають назв), в якій ми одразу ж скупалися після жаркого дня. Порівняно із Кримськими горами, у Карпатах все-таки трішки прохолодніше.

     Наступного дня ми вирушили у свій перший похід. Перед собою ми поставили ціль дійти до Ворожеських озер. Хоча ці озера знаходилися не дуже далеко, але нам треба було подолати надзвичайно круті схили. Піднімаючись вгору нам не дуже заважала задуха, незважаючи на те що над нами світило пекельне Сонце, бо височенні смереки ховали нас від його променів, крім того від струмків віяло прохолодою і з них можна було напитись водички. На півдорозі ми потрапили на полонину Татул, де нашим поглядам відкрилися безлісі ділянки, де паслись корівки. На полонині стояли колиби, де проживали місцеві пастухи, і декілька сараїв для худоби. Поповниши запаси води, ми рушили далі в гори, та кожен крок нам давався все важче, тому що ми були виснажені. Рухаючись по вузькій, кам’янистій стежці нам здавалося, що ми так і не дійдемо до своєї цілі, але ми все таки зробили це! І перед нами відкрилася надзвичайної краси панорама на гори, і невелике озеро у якому вода була кристалічно прозорою. Скупавшись у озері і відпочивши від тяжкої дороги, дехто навіть задрімав на деякий час.

       Через декілька днів ми вирушили у другий похід - на гору Братківська. Шлях був знову нелегким, а крім того ми не часто вирушаємо у такі мандрівки і тому не підготовані до таких випробувань. З підняттям на кожні кілька сотень метрів перед нами відкривались все нові і нові цікаві пейзажі. На своєму шляху ми натрапляли на низькі, розлогі кущі соковитої чорниці і покинуті будиночки гуцулів. Пройшовши нелегкий шлях і круті підйоми, які один з учасників мандрівки назвав жахом, ми все-таки дійшли до вершини гори Братківска. Перед нами відкрився неймовірно красивий вигляд на гірський масив Горган з далекими вершинами, які немов закликали нас їх підкорити. Також ми спостерігали, як величезні дощові хмари обходили нас стороною. Нам надзвичайно пощастило, бо хмар було надзвичайно багато, а ми так  і не потрапили під дощ. Перевівши подих ми вирушили назад до свого табору. По дорозі ми ще побували біля витоків річки, яка носить назву Чорна тиса.

        Наша подорож закінчилась, як би нам цього не хотілось. Ми були у захоплені від побаченого, нас переповнювали емоції і нам хотілося ще багато разів пройтися цими крутими стежками, але час невблаганно стікав і нам довелось повертатись до рутинного життя міста…


Анатолій Графінов





Джерело: http://h.ua/story/370589/
Категорія: Мої статті | Додав: vivcreationua (04.09.2013) | Автор: Анатолій Графінов
Переглядів: 755 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz